Prosta Spółka Akcyjna

Prosta spółka akcyjna w 24h

Czy prosta spółka akcyjna będzie różnić się od spółki akcyjnej? Pierwszą podstawową różnicą jest fakt, że do założenia spółki akcyjnej wymagany jest wysoki kapitał zakładowy. Z tego powodu ma zostać wprowadzona nowa forma spółki – prosta spółka akcyjna.

Prosta spółka akcyjna powstaje z myślą o „wzmocnieniu rozwoju startupów w Polsce, zwiększeniu ich konkurencyjności oraz zahamowaniu eksportu polskich pomysłów za granicę”. Zasady działania PSA łączą w sobie różne cechy istniejących już na rynku spółek.

Dla nowego podmiotu charakterystyczna będzie wysokość kapitału zakładowego o wartości 1 zł.

Prosta spółka akcyjna w 24h – czy istnieje możliwość ograniczenia formalności do minimum?
Jedną z metod założenia prostej spółki akcyjnej jest dopełnienie wszystkich formalności przez Internet. Na szybkie przeprowadzenie procedury rejestracja pozwala system S24 – rejestracja spółki trwa ok. 24h.

Warto zaznaczyć, że skorzystanie z pomocy specjalistów znacznie usprawni procedurę założenia prostej spółki akcyjnej. Korzystanie z wiedzy oraz doświadczenia specjalistów umożliwi bezpiecznie dopełnienie niezbędnych formalności.

Prosta spółka akcyjna w 24h jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala w krótkim czasie wprowadzić produkty oraz usługi na rynek.