Prosta Spółka Akcyjna

Koszt założenia Prostej Spółki Akcyjnej

Koszty związane z założeniem i prowadzeniem własnej firmy kalkulował zapewne każdy nowy przedsiębiorca. Podczas wyboru formy prowadzenia działalności najlepiej jest zrobić właśnie takie zestawienie, aby wybrać najkorzystniejszą możliwość. Obecnie na rynku funkcjonuje nowy model, jakim jest Prosta Spółka Akcyjna. Forma ta cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych przedsiębiorców. Jaki jest koszt założenia Prostej Spółki Akcyjnej?

Koszty związane z rejestracją P.S.A. w zależności od sposobu rejestracji różnią się od siebie o kilkaset złotych. Restauracja w systemie elektronicznym z wykorzystaniem wzorca umowy jest tańsza i kosztuje 350zł. Rejestracja drogą tradycyjną jest nieco droższa -opłaty sądowe są w wyższej kwocie, dodatkowo należy doliczyć koszty taksy notarialnej za akt oraz opłaty związane z wypisami aktu.

Prosta Spółka Akcyjna przepisami prawa musi prowadzić swój Rejestr Akcjonariuszy. To zadanie należy zlecić np. notariuszowi lub biuru maklerskiemu. Opłaty związane z wypełnieniem tego obowiązku w skali roku kształtują się w granicach 1000 zł – 1500 zł. Koszty zależne są natomiast od wielu czynników np. ilości akcjonariuszy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy świadczą pomoc w przeprowadzeniu procesu Rejestracji Prostej Spółki Akcyjnej. Dzięki ich doświadczeniu Klient ma gwarancję poprawności wykonanych działań, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z np. odrzuceniem przez KRS błędnie wypełnionego wniosku. W naszym biurze posiadamy również osobny dział księgowy, który może poprowadzić księgowość Prostej Spółki Akcyjnej od momentu jej założenia.