Prosta Spółka Akcyjna

Podpis elektroniczny w Prostej Spółce Akcyjnej

Kwalifikowany podpis elektroniczny stanowi narzędzie umożliwiające szybkie podpisanie dokumentów elektronicznych, jest pomocny także podczas załatwiania zdalnie spraw np. urzędowych. E-podpis gwarantuje niezwykłe bezpieczeństwo, dzięki certyfikatowi kwalifikowanemu, który pozwala na weryfikację osoby składającej podpis. Wszystkie podpisy złożone poprzez kwalifikowany podpis elektroniczny mają pełną moc prawną i są traktowane jak osobiste, odręczne podpisy.

Elektroniczne podpisy dają gwarancję, że podpis nie zostanie podrobiony oraz, że do podpisanego dokumentu nie została dopisana żadna dodatkowa treść.

Podpis elektroniczny w Prostej Spółce Akcyjnej znacznie ułatwia jej funkcjonowanie. Może być używany w każdej chwili, wystarczy telefon lub tablet z odpowiednia aplikacją. Używany w prostej spółce jest najczęściej do podpisywania umów lub kontaktów w formie elektronicznej, przy przetargach, do podpisywania i wysyłania dokumentów wewnątrz firmy lub do administracji publicznej, przy e-deklaracjach.

Sprawdź, jak założyć Prostą Spółkę Akcyjną.